KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15054208
nr 1505 4208
Nils Bäckman
(1896-1946), Sverige
Blandteknik, Stadsmotiv. Signerade, 45x38 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Utrop:
500 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:54:13
Nils Bäckman
Läs mer om Nils Bäckman